Jak dobrać rozmiar?Dobór odpowiedniego rozmiaru to niełatwa sprawa, aby dobrać optymalny rozmiar underbustu klasycznego lub longline należy zdjąć swoje wymiary:

Pod biustem - obwód na wysokości dolnej krawędzi biustonosza.  Wymiar gorsetu pod biustem powinien być zbliżony do rzeczywistych wymiarów sylwetki lub większy o kilka cm.

W talii - obwód na wysokości górnej części pępka lub nieco ponad nim. Wymiar gorsetu w talii powinien zaś być mniejszy o 5-15 cm od rzeczywistych wymiarów sylwetki, nie może być od nich większy. 

W górnej częsci bioder - obwód na wysokości kości biodrowych. Wymiar gorsetu w biodrach powinien być również zbliżony do wymiarów rzeczywistych sylwetki na wysokości kości biodrowych lub mniejszy o kilka cm.
 
Są to podstawowe wymiary, które pomogą w doborze gotowego gorsetu. Wymiary muszą być pobrane dość ścisło, jednak bez mocnego zaciskania centymetra. Nie należy mierzyć się na "na wdechu" ani dodawać bądź odejmować centymetrów od otrzymanych pomiarów. Najlepiej mierzyć się będąc ubranym w cienką koszulkę lub ew. na gołe ciało.
 
Możliwości redukcji obwodu talii są kwestią bardzo indywidualną. Zależą m.in. od budowy, "ściśliwości"sylwetki, jak również od pożądanego efektu po założeniu gorsetu. Przy wyborze pierwszego gorsetu nie należy koniecznie dążyć do jak największej redukcji. Noszenie za małego gorsetu może powodować dyskomfort, a uzyskane rezultaty w redukcji talii mogą być nawet mniej efektowne niż w przypadku wybrania gorsetu o 1-2 rozmiary większego.

Pamiętajmy, że przy wyborze optymalnego rozmiaru kluczowy jest nie tylko wymiar talii, ale również pod biustem oraz w górnej części bioder.
 
Jeśli nie jesteś pewna jaki rozmiar będzie najlepszy, chętnie doradzimy w wyborze i udzielimy wszelkich wskazówek. 

Prosimy o kierowanie pytań na adres mailowy: kontakt@papercatscorsets.pl